13 липня 2019 р.

Розв’язуємо поширені протиріччя жіночої логіки (частина 1)


Рівень:


У матріархальній Матриці хлопчиків змалку привчають ставитися до представниць протилежної статі як до піднесених, янголоподібних створінь. З дорослішанням це ставлення закріплюється зокрема із допомогою напівжартівливої концепції жіночої логіки. І хоча це словосполучення завжди мало більше несерйозний відтінок, за ним стоїть доволі міцна світоглядна конструкція: буцімто є формальна та буквальна логіка («чоловіча»), а є логіка вищого порядку («жіноча»), проти якої чоловічий логічний апарат безсилий. І те, що ця вища логіка нерідко проявляється в очевидних протиріччях, має лише підкреслювати таємничість та інтелектуальну витонченість її носійок, адже їм доступне знання принципово іншої якості. Навіть популярний мем «ОЙ ВСЕ!» можна перекласти таким чином: «Не бачу сенсу далі тобі щось пояснювати. Я переконана, що маю рацію, а от твій логічний інструментарій заслабкий, щоб аргументувати це».
Насправді ж у процесі чоловічого прозріння та усвідомлення істинної природи жінок ореол таємничості над жіночою логікою швидко розвіюється. Для цього достатньо лише пару разів переконатися, наскільки інстинкти (зокрема репродуктивний) переважують будь-які логічні умовиводи в голові жінки. Іншими словами, тут логіка не служить інструментом пізнання вищих істин, а має лише обґрунтовувати ті чи інші прояви інстинктивної поведінки. А от розуміння жіночих інстинктів цілком під силу мисленнєвому апарату звичайного чоловіка.
Щоб переконатися в цьому, пропоную проаналізувати поширені парадокси жіночого мислення, які виражаються у формально взаємозаперечних твердженнях. Проте, коли ми піднімемося від вторинної логіки до первинних інстинктів, жіноча поведінка стане для нас куди зрозумілішою та прогнозованішою. Поїхали!
ВІРА У ВЛАСНУ УНІКАЛЬНІСТЬ ТА НЕПОВТОРНІСТЬ У ПОЄДНАННІ ЗІ СТРАХОМ БУТИ «НЕ ЯК УСІ»

Як це проявляється: Жінки надзвичайно полюбляють компліменти, що підкреслюють їхню винятковість в плані позитивних рис («Ти найкраща дівчина, яку я зустрічав!», «Ти найкраща дівчина на Землі!», «Таких, як ти, нема в цілому світі!»). Більшість жінок не хоче, що за ними закріпився образ сірої миші. Водночас вони так само бояться «відбитися від колективу» та стати білою вороною. Виникає логічне протиріччя: 1) будь-який індивід з унікальними рисами є вираженим девіантом для соціуму, в якому перебуває; 2) орієнтація на усереднені норми поведінки, заведені в соціумі, робить індивіда частиною сірої маси.
Розгадка: Ідеться про взаємозаперечні прояви одного й того ж інстинктивного страху — боротися за виживання ціною великих енергозатрат.
Дівчина, що вірить у власну неповторність, підсвідомо сподівається, що якийсь доларовий мільярдер вибере її в наречені серед мільйонів інших. Тоді вона до кінця днів купатиметься в багатствах, не витрачаючи ані години на роботу. Залишитися сірою мишею = працювати від 9:00 до 18:00 заради задоволення лише базових економічних потреб.
Водночас за 2,5 мільйона років льодовикових періодів у підсвідомості наших предків закріпилося правило: гуртування із собі подібними = виживання, самотність = смерть. Логос чоловіка легко долає цей страх, адже в умовах сучасної цивілізації самотня людина не вмре з голоду та не замерзне до смерті через неспроможність самотужки розвести багаття. Як уже писав, у жінок інстинкти сильніші за логіку. Окрім того, соціалізація несе очевидні вигоди щодо зменшення власних енергозатрат, тому жінки намагаються отримати від соціалізації якнайбільше. Якщо чоловік критично не згоден з діями свого робочого колективу, він може піти на принцип і звільнитися. Унаслідок цього він не отримуватиме дохід під час пошуку роботи, а на новому місці, можливо, йому доведеться витрачати більше зусиль для підтримання того самого економічного рівня. Проте цей чоловік свідомо йде на описані жертви задля реалізації своїх надособистісних, надінстинктивних цінностей людської гідності й справедливості. Для жінок така поведінка менш характерна, бо інстинкт, притаманний більшості біологічних організмів, спонукає її до економії своїх енергетичних ресурсів. Саме тому жінки краще вловлюють динаміку соціальних трансформацій. Зверніть також увагу, що жінки легше переживають радикальні зміні політичних режимів у різних країнах.
ЛАЙЛИВІ СЛОВА НА АДРЕСУ КОЛИСЬ КОХАНИХ ЧОЛОВІКІВ

Як це проявляється:
— Він виявився повним жлобом, негідником, козлом та мудаком!
— Але навіщо ти взагалі розпочала стосунки з ним?
— Розумієш, коли ми познайомилися, він грав роль порядної людини. А з часом розкрив своє істинне обличчя…
Розгадка: Якби в усіх подібних діалогах слова «грав роль» були правдою, через непотрібність позакривалися б усі навчальні заклади, що готують акторів театру та кіно. Як правило, про акторську гру тут не йдеться. Коли чоловік пробиває жінку на інстинкт щирого кохання, вона стає сліпою до людських вад. Закохана дівчина чи жінка готова долати перешкоди до об’єкта закоханості з потужністю бульдозера, і її на цьому шляху вже не зупинити. Це добре  знають ті, чия сестра, донька чи близька знайома закохувалася в хлопця з не надто благонадійної компанії. У цьому стані її марно вмовляти та переконувати.
Далі можливі два варіанти розвитку подій — мирний та драматичний:
  1. Упродовж кількох років жіночий організм звикає до об’єкта симпатії. На нього вже не виробляється гормон закоханості та прив’язаності — окситоцин. Після цього сприйняття партнера змінюється на протилежне: якщо раніше дівчина/жінка не помічала негативних рис коханого, то тепер вона вже не сприймає його позитивні якості, а акцентується лише на поганих і перебільшує їх у своїй уяві. Зрештою, вона йде від свого великого кохання. З точки зору матінки-природи така поведінка є цілком раціональною: жінці доцільно не гаяти час, а народжувати дітей від різних чоловіків, адже невідомо, чиї саме гени забезпечать виживання виду Homo sapiens в майбутніх екстремальних умовах.
  2. Справджуються всі побоювання близьких людей стосовно безрозсудної симпатії дівчини/жінки, її життя перетворюється на пекло. Наприклад, партнер починає її регулярно бити. В ній спрацьовує інстинкт самозбереження, який нарешті перекрикує репродуктивний інстинкт: «Треба тікати!»
Якщо твоя колишня розповідає комусь про тебе із застосуванням лайливих епітетів, вітаю тебе! Це означає, що найімовірніше вона таки щиро тебе кохала, а ти поводився в стосунках з достатньою мірою здорового егоїзму. Погано, якщо тебе згадують як «справжнього чоловіка», «вірного друга», «істинного джентльмена» чи «шляхетного лицаря». Чому — спробуй поміркувати над цим самостійно. 😉
СКАРГИ НА «ХТИВИХ ЗБОЧЕНЦІВ» ТА ОБЗИВАННЯ «ІМПОТЕНТАМИ» ЧОЛОВІКІВ, ЯКІ НЕ ВЕДУТЬСЯ НА СЕКСУАЛЬНУ ПРОВОКАЦІЮ

Як це проявляється: Дівчина/жінка регулярно розповідає, скільки десятків сексуально зголоднілих поглядів вона зловила на собі під час поїздки в громадському транспорті чи прогулянки до супермаркету. «Я боюся виходити надвір, бо там натовпи збоченців, які хочуть від мене сексу!» — заявляє вона. Спитайте першу ліпшу користувачку сайтів знайомств, якої думки вона про чоловічу аудиторію. Ймовірно вона відповість: «Пишуть самі збоченці, пропонують секс». Водночас можете провести такий експеримент: того дня, коли ваша колега по роботі чи просто ділова партнерка прийде в підкреслено яскравому чи провокативному вбранні, максимально ігноруйте її та звертайте на неї увагу, лише якщо цього потребують поточні робочі завдання. Це її помітно роздратує. Якщо закріпити таку модель поведінки з нею, скоріш усього вона почне обзивати вас поза очі імпотентом, який не вміє цінувати жіночу вроду.
Розгадка: По-справжньому жінки дратуються лише в другому випадку — коли їх ігнорують. Що стосується «хтивих збоченців», кожен чоловічий погляд у бік жінки має для її самооцінки такий же ефект, як і «лайк» в Інстаграмі. Показово скаржитиметься вона на них у таких випадках: 1) перед своїм хлопцем/чоловіком, коли його треба спровокувати на ревнощі; 2) перед іншими людьми, щоб самоствердитися: «А я ще нічого так! Он скільки чоловіків бігає за мною!».
Ігнорування з боку чоловіків б’є в дві больові точки більшості жінок, якими є їхня зовнішність та репродуктивний потенціал. Жіночий інстинкт сексуальної провокації направлений на задоволення двох суто біологічних задач: народження дітей від високорангових самців із сильними генами; власне виживання та виживання потомства завдяки ресурсам низькорангових самців. Чим більше чоловіків не ведеться на сексуальну провокацію жінки, тим сильніше вона починає сумніватися у власній красі. Такі сумніви запускають потужні інстинктивні страхи: якщо я не вродлива, альфач із сильними генами не захоче мене запліднювати, а інші чоловіки не постачатимуть мені ресурси. Це загрожує невиконанням біологічної програми, яка для багатьох жінок і є без перебільшення смислом їхнього життя.
Тому у відповідь на завданий удар по своїх інстинктах жінки нерідко мстяться чоловікам, які не проявляють статевої цікавості, та обзивають їх в очі або за спиною імпотентами, ботаніками чи задротами (не плутати з дрочерами). Існує певна ненульова ймовірність, що жінка ще й закохається в такого чоловіка, особливо якщо всі інші танцюють навколо неї оленячі хороводи, а він єдиний не ведеться на чари. Розгадка тут теж нескладна: жіночі інстинкти можуть зчитувати невразливість до маніпуляцій як ознаку високого чоловічого рангу.
ДАЛІ БУДЕ…

Немає коментарів:

Дописати коментар